ארט: חינוך מוזיקלי בספרי תווים ושיווק כלי מוזיקה
צרו קשר

ארט הוצאה לאור

חייגו אלינו עכשיו:
09-8999467
פנו אלינו בדוא”ל:
info@art-publication.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

תיבה סינית - Wood Block

תיבה סינית מעץ כולל מקש.

תיבה סינית ככלי התפתחותי

לצד השימושים הנרחבים של כלי הקשה בתרבות המוסיקה, יותר מכל ניתן לומר שכלי הקשה משפיעים רבות על התפתחותם של ילדים. תיבה סינית היא כלי הקשה אשר היא ומערכת החינוך הולכים יד ביד מזה עשרות שנים. החל מהגנים ועד בתי הספר, נלמדים השימושים השונים להפקת צלילים מהתיבה הסינית, נלמדים מקצבים שונים והכרת כלי הנגינה.

השימוש בתיבה הסינית תורם רבות לגיל הרך בהתפתחות המוטורית, פיתוח יכולות הקשבה, עיבוד מידע, גילוי עצמי, פיתוח יכולות חשיבה ויצירתיות. מחד התיבה בעיקר תורמת לפיתוח תחושת שייכות ומסוגלות לעבודה עצמאית בהפקת צלילים  ומאידך בעבודת צוות ליצירת מנגינה משותפת.

מחיר - 53.00

תיבה סינית – כלי הקשה קטן בעל משמעות גדולה

לאורך ההיסטוריה כלי הקשה היוו את הבסיס עליו צמחה המוסיקה כאשר עוד מימי האדם הקדמון, השתמשו בכלי הקשה בכדי להפיק צלילים אשר אמנם שונים אחד מהשני, אך ביחד הופכים למעשה למנגינה אשר מלווה אותנו עד היום. ישנם מגוון רחב של כלי הקשה אשר בדיוק כמו תיבה סינית,  מייצרים צלילים בזמן שמקישים על גבם ואותה הקשה יוצרת מעין ויברציה בתיבת התהודה, אשר מייצרת גלי קול שהם למעשה צלילים.

 

תפקידה של תיבה סינית בתרבות המוסיקה

תרבות המוסיקה כוללת מגוון סגנונות מוסיקה, מגוון תרבויות, מגוון כלי נגינה ומגוון משמעויות יוצרות וסוחפות. כלי הקשה הפכו לאורך השנים לבלתי נפרדים מכל סגנון מוזיקלי וניתן לראות, כי כמעט בכל לחן ועיבוד מוזיקלי ישנו כלי הקשה, אשר משתלב יחד עם שאר כלי הנגינה ויוצרים סינרגיה נפלאה של צלילים בעלי משמעויות, אשר חודרים עמוק לתוך הנפש ויוצרים, משנים ונוגעים בחיים של המאזינים.

תיבה סינית משתייכת למשפחת כלי מוזיקה אשר מאופיינים במראה פשוט יחסית אך מפיקים צלילים, אשר הופכים כל יצירה מוזיקלית למעניינת ומרשימה יותר ולמעשה הופכת לדבר המרכזי שהאוזן שומעת, במהלך האזנה למוזיקה. השימוש בתיבה הסינית במוסיקה העולמית  כל כך מגוון ולא מופנה רק לסגנון מוזיקלי אחד.

ניתן לראות כיצד מצד אחד התיבה משתלבת בסגנונות קצביים מאוד כמו, מוזיקה לטינית ופופ ומצד שני ניתן לראות כיצד היא תופסת מקום של כבוד בקונצרטים, יחד עם התזמורת הפילהרמונית והסימפונית ומספקת נדבך חדש ביצירה ורבים נמשכים לצליל המופק ממנה.