ארט: חינוך מוזיקלי בספרי תווים ושיווק כלי מוזיקה
צרו קשר

ארט הוצאה לאור

חייגו אלינו עכשיו:
09-8999467
פנו אלינו בדוא”ל:
info@art-publication.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

מקלות הקשה - Claves

זוג מקלות הקשה מעץ

מחיר - 17.00

מנגנים עם מקלות הקשה ומגלים עולמות

מוזיקה היא אחד התחומים בעלי השפעה גבוהה על מהלך חיינו, היא תמיד נמצאת שם ומלווה אותנו בתקופות טובות ורגעים קשים, גורמת לנו אסקפיזם משגרת החיים התובענית ויוצרת אחדות בין תרבויות, חברות ופרטים בעלי מכנה משותף.

לכל תרבות מוזיקה משלה המאופיינת בכלי נגינה המייחדים אותה אך יותר מכל, מה שמחבר את כולנו זה הקצב והמנגינה שמופקים מכלי הנגינה ובניהם כלי הקשה ובייחוד מקלות הקשה, אשר נותנים ממד מיוחד למוזיקה, קצב שסוחף אותנו קדימה ובעיקר הפקת צלילים אשר מקשטים את המנגינה ונכנסים עמוק לתוך הנשמה.

שילוב מקלות הקשה בסגנונות המוזיקה השונים

המכנה המשותף בכל סגנונות המוזיקה בעולם הוא הקצב, אשר מופיע בווריאציות שונות ומגלם סוגים שונים של תפקידים בכל סגנון מוזיקה. לעיתים הקצב יהיה גבוה ולמעשה יהיה השחקן הראשי במנגינה ולעיתים הוא יהיה שולי וילווה את המנגינה בעצימות נמוכה.

התפקיד המוזיקלי של מקלות הקשה הוא לעיתים מאוד פשוט, אך בכל מנגינה שהם יופיעו הם תמיד יהוו תוספת מרשימה ובעלת משמעות גבוהה לביצוע, הרבה בזכות הנגנים אשר מפגינים יכולות הקשה גבוהות ומסחררות אשר מדהימות את קהל המאזינים וסוחפת אותו אחריה.

נגינה באמצעות הקשה הוא תחום מאוד רחב ובחברת "ארט הוצאה לאור", תוכלו להתרשם ממגוון רחב ומרשים של כלי הקשה למכירה, באמצעותם תוכלו להפליג עם דמיונכם וליצור מוזיקה בעלת השראה ומשמעות. עולמם של כלי הקשה הוא מאוד רחב ובעל תפוצה מדהימה כך למשל, קבוצות אתניות מתבססות על מגוון רחב של כלי הקשה המפיקים צלילים משכרים המהווים חלק בלתי נפרד מתרבותם. אם ניקח למשל את המוזיקה הקלאסית, נראה שגם שם כלי הקשה חדרו לתוכה והפכו לחלק משמעותי ממנה כאשר הם באים לידי ביטוי בניגון.

 

השפעת כלי הקשה בהתפתחות הגיל הרך

למוזיקה השפעה מאוד גדולה על התפתחות ילדים בגיל הרך ומכאן החשיבות בחשיפתם אליה מהרגע שהם נולדים, כאשר ישנם אנשים שחושפים אותם למוזיקה עוד בהיותם ברחם אימם.

מקלות הקשה נמצאים בשימוש תדיר בגני ילדים, בשיעור מוסיקה בבתי ספר, במסגרות החינוך המיוחד ושימוש כאמצעי טיפולי. השימוש במקלות תורם לחיזוק מוטוריקה עדינה, מפתח את הדמיון ועוזר לחזק את היכולת הטכנית של הילד. באמצעות ההקשה עם המקלות, הילד לומד להקשיב ולהיות מודע גם לסביבה החיצונית וגם לגוף שלו.