ארט: חינוך מוזיקלי בספרי תווים ושיווק כלי מוזיקה
צרו קשר

ארט הוצאה לאור

חייגו אלינו עכשיו:
09-8999467
פנו אלינו בדוא”ל:
info@art-publication.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

חליליות לכיתות בית הספר חלק א' - מוכר ע"י משרד החינוך

לימוד חלילית הפך כיף ונוח

ספר זה ראה אור לראשונה בשנת 1997 והפך לספר הנפוץ ביותר בקרב התלמידים והמורים בתחום לימוד החלילית למתחילים בישראל. תמצאו בו מגוון  שירים מודרג עם מלל מתחת לתווים. תווים גדולים וברורים, איורים של הצייר יעקב גוטרמן. פעילויות עם כלי הקשה, פלייבקים, ובנוסף לכל אלו טבלאות דידקטיות והסברים ברורים ומובנים של אלמנטים מוסיקליים בסיסיים , טבלאות אצבוע ועוד.

* להפעלת הפלייבקים יש להכנס ללשונית "פלייבקים" שבדף הבית ולבחור את השיר הרצוי, או לחצו כאן.

* למעוניינים לרכוש את התקליטור עם הפלייבקים יש להכנס ללשונית "פלייבקים לרכישה" שבדף הבית או לחצו כאן

המורים יוכלו למצוא עיבודים לכלי הקשה בשיטת אורף לרוב השירים שבחוברת.  לשם כך היכנסו לדף מאמרים ופתחו: "חליליות לכיתות בית הספר מדריך למורה" או לחצו כאן

אלנתן פיאמנטה בן-9 החל ללמוד חלילית עם החוברת "חליליות לכיתות בית הספר" /שלמה גולדשטיין:

כיצד ומדוע הפך לימוד חלילית לפופולרי כל כך?

ילדים יכולים להפיק תועלת רבה מנגינה בכלל ומנגינה בחלילית בפרט. מסתבר כי לימוד חלילית, בישראל ובעולם, הפכו לנפוצים מאוד. למעשה, יש הטוענים שכיום, זהו הכלי הכי נפוץ בעולם בקרב תלמידי בתי הספר היסודי. על חשיבות לימוד חלילית בבית ספר היסודי ומדוע בעצם לנגן דווקא בכלי נגינה זה נסביר בהמשך.

 

לימוד חלילית, איך מתחילים?

הפופולריות המרובה של החלילית בקרב ילדי ותלמידי ישראל נובעת מסיבות רבות. לפני שנעמוד על כך, כמה מילים על איך מתחילים. הדבר המקובל ביותר הינו להתחיל ללמוד חלילית סופרן. נמצא כי זהו הסוג שהכי מתאים למתחילים ולילדים די נוח לנגן על הסוג הזה.

מאוחר יותר, אפשר לעבור לנגן על סוגים אחרים של חליליות, כמו למשל חלילית אלט. ומדוע בתי הספר ברחבי הארץ החליטו לאמץ זאת? משתי סיבות. קל למדי ללמוד לנגן בחלילית. מלבד זאת, זהו כלי הנגינה הזול ביותר. בתנאי שהכלי עשוי מפלסטיק אך יש גם חליליות עץ יקרים מאד המיועדים למקצוענים.

 

הנגינה מפתחת את התלמיד

לבד מן העובדה שזהו כלי נגינה זול ונגיש, לימוד חלילית מעניק הרבה מאוד תועלת לתלמידים. זה לא רק בעובדה שלאחר שמתקדמים אפשר לעבור לדגמים יותר מורכבים כמו חלילית טנור. התועלת היא בכך שחשוב לחשוף את הילד לעולם העשיר של המוזיקה וליצור בסיס מוסיקלי אצל התלמידים ובבית הספר. המפגש עם והעיסוק במוסיקה מפתחת את המוח, מעניקה כישורים נוספים שמשמשים את הילדים גם מעבר לשיעורי הנגינה עצמם.

 

כאשר מעניקים לילד חוברת של תווים לחלילית ומאפשרים לו להתחיל לנגן, מעניקים גם חוויה רגשית עזה. חלק מהילדים מגלים כישרון מיוחד ויש שמתחלים להתעניין במוזיקה בכלל. ילד שלא מנסה ולא מתחיל, לעולם לא ידע האם הוא יוכל להתפתח בתחום זה. וחוץ מזה, לימוד חלילית מעניק תחושה חזקה של מסוגלות. לא משנה מהם הציונים בשאר המקצועות, ילד שמנגן ומצליח מרגיש גאה, הביטחון העצמי עולה. כל זאת לצד פיתוח תהליכי חשיבה ויצירתיות.

מחיר - 42.90