ארט: חינוך מוזיקלי בספרי תווים ושיווק כלי מוזיקה
צרו קשר

ארט הוצאה לאור

חייגו אלינו עכשיו:
09-8999467
פנו אלינו בדוא”ל:
info@art-publication.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

חלילית אלט - Angel 131 בארוק

חלילית פלסטיק, בעלת מראה רנסאנס, בצבע שנהב, 3 חלקים כולל נרתיק מהודר וחוטר ניקוי. באצבוע בארוק 

 

על חלילית אלט ואחיותיה

כל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם החליליות, עתיד לגלות מגוון סוגים ואפשרויות וביניהם: חלילית אלט, חלילית סופרן, חלילית טנור ועוד..


רוב האנשים אשר יישאלו אודות חלילית, ידעו להגיד שמדובר בכלי נגינה ממשפחת כלי הנשיפה, הם ידעו לתאר אותו ואולי גם לספר שחלילית הייתה הכלי הראשון עליו הם למדו לנגן בילדותם – בכל זאת, חלילית מהווה ככרטיס כניסה נפוץ לעולם הנגינה. 


מה שאולי רבים לא יודעים על חלילית, זה שמדובר בכלי נגינה עתיק במיוחד אשר נמצא איתנו כבר מימי הביניים – כאשר חלילית מסוג האלט מוכרת לנו מתקופת הבארוק. מעבר לכך, חלילית נחשבת בתור כלי מוזיקה נוח לשימוש, לא יקר וקל יחסית ללימוד – ולכן, בתקופה בה המודעות ליתרונות של חינוך מוזיקלי היא כה גבוהה, אנו עדים כי לימוד חלילית בבתי הספר ובמסגרות חינוכיות אחרות הופך להיות יותר ויותר נפוץ.  

 

ההבדלים בין חלילית אלט לסופרן וטנור

כאמור, קיים מגוון רחב של סוגי חליליות, כאשר ההבדל המרכזי בין הסוגים השונים בא לידי ביטוי בגובה הצליל אותו ניתן להפיק באמצעותן. הבדלים נוספים בין החליליות באים לידי ביטוי בגודל החליליות, בתקופת הזמן איתה הן מזוהות ובמורכבות התפעול שלהן.


חלילית אלט מוכרת לנו במיוחד מתקופת הבארוק, כאשר בתקופה זו היא היוותה את הכלי המרכזי ברפרטואר הסולו. האלט מפיקה צלילים יחסית נמוכים, אך הינם חיוניים להשגת ההרמוניה בנגינה.


חלילית סופרן, אשר נחשבת לנפוצה ביותר בין סוגי החליליות, מתאפיינת בצלילים גבוהים יחסית.
להבדיל מהסופרן, חלילית טנור, מפיקה צלילים נמוכים יותר.  

מחיר - 82.00