ארט: חינוך מוזיקלי בספרי תווים ושיווק כלי מוזיקה
צרו קשר

ארט הוצאה לאור

חייגו אלינו עכשיו:
09-8999467
פנו אלינו בדוא”ל:
info@art-publication.co.il
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

חליליות

חלילית סופרן: הכלי האידאלי לחלילן המתחיל

מתוך משפחת החליליות המורחבת והעשירה, הסוג הנפוץ ביותר של חליליות הוא חלילית הסופרן, אשר הינה החלילית הקטנה השלישית בגדולה במשפחת החליליות המודרניות. לפניכם חליליות סופרן מדגמי Aulos ו Angel: חלילית סופרן מאז ועד היום

מכיוון שהמרחק בין המקומות להנחת האצבעות בחליל הוא קטן יחסית, דגם זה משמש לרוב בחינוך המוזיקלי ככלי הנגינה הראשון עליו ילדים לומדים לנגן.

יש מספר סוגים של חלילית סופרן – חלילית הסופרן היא הדגם השכיח, ויש לה שתי אחיות קטנות במשפחה שהן חלילית סופרנינו וחלילית סופרנינו זעירה.

חלילית סופרן - הנפוצה ביותר מסוגי החליליות

חלילית הסופרן היא הנפוצה ביותר מבין סוגי החליליות, ומאופיינת בגובה הצליל (לעומת חליליות האלט, הטנור או הבס הגדולות יותר ובעלות גובה הצליל הנמוך יותר). חלילית הסופרן מתאימה יותר למתחילים בנגינה על חלילית, שכן לעומת אחיותיה הגדולות האלט והטנור, היא דורשת קצת פחות מאמץ נשיפה. ואכן, נפוץ להתחיל בחלילית הסופרן ולעבוד אחר כך לחליליות האלט והטנור. 

בנוסף, ישנם שני סוגים של חליליות הקטנות (וגבוהות בצליל) אף מהסופרן – חלילית סופרנינו וחלילית סופרנינו זעיר. 

הוראת החלילית באישור משרד החינוך

בהוראת משרד החינוך הוקמה ועדה להוראת חלילית בכלל וסופרן בפרט אשר קבעה כי החלילית מאפשרת פיתוח מיומנויות קוגניטיביות, קשרים בין אישיים, העשרת התלמיד המנגן בעצמו, מפגש עם ערכים חברתיים והעמקת חווייתיות בלמידה. חלילית הסופרן זכתה לפופולריות בקרב בתי ספר והיכולת של ילדים ובני נוער ללמוד לנגן עליה בקלות יחסית.

לדעתנו, זו לגמרי החותמת לכך שהחלילית – כבודה במקומה מונח!

באיזו חלילית שלא תבחרו – הבינו כי לימוד חלילית בבתי הספר הוא ערכי ותורם מאין כמוהו.
החלילית נכנסה לתכנית הלימודים של משרד החינוך, אשר מאמץ אותה ומכיל אותה בתכנית הלימודים בבתי הספר מזה תקופה ארוכה. אצלנו תוכלו למצוא גם ספרים ללימוד חלילית באישור משרד החינוך.
אם בבית הספר בו מתחנכים ילדיכם כבר מתקיימים שיעורים כאלה – הרווח כולו שלכם. ואם לא – עשו זאת באופן פרטי ותיהנו גם מזמן איכות וגם מהתפתחות מוטורית וטכנית מעולה לילדים שלכם!